Horlama Tedavisinde
19 Yıllık Deneyim
Bizi Arayın
Bize Ulaşın

Horlama Protezi ile Tedavi Süreci Nasıldır?

Kişiler, gün içerisinde gerekli enejiye sahip olabilmeleri için gece kaliteli ve ölçülü bir uyku almalıdır. Tüm bunlar için gerekli enerjiyi kazanmanın yolu ise canlılık verici, dinlendirici ve derin bir uykudan geçer. Uyku bozukluğu ve horlama birçok hastalığın nedeni olabilir.

Horlama Protezi

Günümüzde horlama tedavisi için kullanılan en etkin materyal horlama protezleridir. Horlama protezi uykuda kullanılır. Dişler üzerine aynı boksör dişliği gibi takılarak alt çeneyi önde konumlandırır, dilin ve damağın sarkmasıyla tıkanmış olan nefes yolunu açarak horlama ve uyku apnesini engeller. 

Horlama protezi uyku sırasında alt çeneyi ileri bir pozisyonda konumlandırdığı için alt çenesi küçük ve geride olan hastalarda bile horlama ve uyku apnesini engeller. Protez sadece tedavi süresince kullanılır.

Sadece geceleri yatarken takılır, gün içerisinde kullanmanıza gerek yoktur. Horlama protezi kişiye özel uygunlukta yapıldığı için diğer diş protezleri ve dişsizlik durumunda kullanılabilir.

Horlama protezi ile ilgili merak ettiklerinizi sıkça sorulan sorular bölümümüzde inceleyebilirsiniz. Varsa sorularınızı bize yazabilir ya da arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Tedavi Süreci

Horlama protezleri geceleri uykuda kullanılan ve dişler üzerine oturan, kişiye özel horlama protezi alt çeneye ileri ve aşağı konum vererek sarkmış olan dokuları tekrar eski gerginliklerine kavuşturarak soluk yolunu açar ve horlama ve uyku apnesini engeller. Hastalık ne kadar erken evrede yakalanırsa tedavi süresi o kadar kısalmaktadır.

Horlamayı engellemenin en kolay, ekonomik ve etkin tedavi yöntemi horlama protezleri… Kişiye özel hazırlanan protezi, dişler üzerine oturtuluyor ve geceleri uykuda kullanılıyor.

Horlama Protezinin Avantajları

  • Kullanımı ve taşıması kolay ve konforludur.
  • Çoğu zaman ilk gecede horlama ve uyku apnesini keser. Ana etkiler ise 3-4 hafta içinde gözlenir.
  • Hiçbir cerrahi müdahale gerektirmez.
  • Diğer tedavi yöntemlerine göre ucuzdur.

 

 

Horlama Protezi Kullanan Hastalarımızın Yorumları


Horlama tedavisi için bize başvuran hastalarımızın yorumlarını sizlerle de paylaşmak istiyoruz. 13 yıllık tecrübesiyle doktorumuz Tuğrul Saygı ile tanışarak rahat uyumaya başlayan mutlu hastalarımız arasına katılmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

ABDURRAHMAN KOÇALİ / KOÇBAY YAPI İNŞAAT –MÜTEAHHİT
Horlama protezini kullanmadan önce ve sonrası diye ikiye ayırabiliriz.Hayatımın dönüm noktası olan bu protez sayesinde öncelikle iş hayatımda büyük rahatlık sağladı.sabah uyandığımda kendimi daha dinlenmiş daha dinamik hissediyorum. Bu durum haliyle iş yaşamımdaki başarıma yansıdı. Uyku apnesi ve horlamayla çektiğim çileli sürece adeta kalkan oldu. Tabi birde yanımızdaki insanlara geceleri yaşattığımız uykusuz gecelerde geride kaldı. Bu müthiş icadın baş mimarı olan Dr. Tuğrul Saygı ve ekibine teşekkürler.

ERTUĞRUL  AYCI / İŞLETMECİ

Dentgroup’a ilk etapta internet üzerinden ulaştım.Horlamam ilerleyerek uyku apnesi şekline dönüşmüştü. Artık gündüzleri ayakta uyuyor araç kullanırken  dalgın bir şekilde kullanıyordum. Kullanmaya başladığımda bu kadar işe yarayacağını düşünmemiştim. Artık yanımdan ayıramaz oldum.Tatile giderken yanıma aldığım ilk şey protezim oluyor.Kullandığımda asla ve asla horlamıyorum.Sabahları kalktığımda eskisi gibi yorgun uyanmıyorum.odaklanma ve dikkat problemlerim tamamen tamamen  yok oldu. Kullanmayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum hiç düşünmeden kullanabilirsiniz.

MUHAMMET KOTAN / 58 YAŞ

10 Yılı aşkın uyku apnesi rahatsızlığı yaşamaktayım. Takriben 2 yıl önce araştırmalarım sonucu Ankara’da özel bir hastanenin KBB mütehassısı Dr.klinik muayenesi sonucu uyku apnesi yaşadığımı bu rahatsızlığımın kalp krizini tetikleyeceğini söylendi  acil olarak radyo frekans uygulaması gerektiğini küçük dilime müdahale edeceğini belirtiler kliniğe yattım damar yolu açtılar ameliyat önlüğünü giydirdiler ameliyata aldılar bir anlık refleksle masadan kalktım bu işlemi yaptırmaktan vazgeçtiğimi belirttim sonraki  yaptığım araştırmalarda ve bu işlemi yapan hastaların hiç birisinin sonuç almadıklarını yapılan işlemden ötürü çenede kulakta ve farklı rahatsızlıklar yaşadığını bire bir görüşmelerimde  öğrendim isabetli bir karar verdiğimi söyleyebilirim ve şimdi araştırmalarım sonucu DENTGROUP’la tanıştım değerli hocamız Tuğrul Saygı bu konuda bilgisi ve donanımıyla beni horlama protezine ikna etti umarım daha güzel uykulara ve sorunumun kesin giderileceğine yürekten inanıyorum herkese sağlıklı yaşam diliyorum.

Daha Fazla Yorum için Tıklayınız

Sizde Uyku Apnesinden Kurtulun !

Rahat bir uyku, sağlıklı bir yaşam için hemen bizimle irtibata geçin.

+90 541 363 34 54 Hemen Başvur
Takip Et Abone Ol