Horlama Tedavisinde
14 Yıllık Deneyim
Bizi Arayın
Bize Ulaşın

Yoğun İş Temposu ve Stres Horlamaya Neden Olur mu?

Yoğun İş Temposu ve Stres Horlamaya Neden Olur mu?

Amerikan Uyku Derneği (ASA) verilerine göre, iş ve sosyal hayatlarını daha sakin yaşayan kişilerin, yoğun iş temposu ve stres altında çalışan kişilere nazaran % 30 daha az horladıkları tespit edilmiştir. Çene ve Yüz Protezi Uzmanı Dr. Tuğrul Saygı, horlamanın nedenleri ve tedavisi hakkında önemli bilgiler verdi:

Kişi horladıkça ve kaliteli uyuyamadıkça gün içinde çok daha yorgun ve bitkin olurken, iş temposunun yoğunluğu ve giderek artan stres daha çok horlamasına neden olur. Bu durum kişiyi hem ruhsal, hem de fiziksel olarak etkileyerek, iş veriminin düşmesine ve aynı zamanda iş kazalarına neden olur.

Normal bir gece uykusunun 7-8 saat sürmesi gerekirken, horlayan kişiler kaç saat uyurlarsa uyusunlar genellikle sabahları daha yorgun ve bitkin kalkarlar. Boyunlarında ve yastıklarında aşırı terleme, ağız ve boğaz kuruluğu, bazı sabahlarda baş ağrısı ve mide bulantısı şikâyetleri ile uyanırlar. Bu yorgunluk ve bitkinlik hali; okulda başarısızlığa, sosyal ilişkilerde uyumsuzluğa, iş yerinde verimsizliğe ve iş kazalarına davetiye çıkarır.

Yorum Yap
ÜCRETSİZ RANDEVU AL /TEDAVİ BAŞVURU FORMU
Horlama Tedavisi Bilgi ve
Randevu Formu
Takip Et Abone Ol