Horlama Tedavisinde
19 Yıllık Deneyim
Bizi Arayın
Bize Ulaşın

Horlamanın Cinsel Hayat Üzerindeki Etkisi

Horlamanın Cinsel Hayat Üzerindeki Etkisi

Horlama ve uyku apnesi kalitesiz uykuya neden olur. Kalitesiz uyku bizleri daha bencil hale getirir ve kendi ihtiyaçlarımızı partnerimizinkin önüne geçer.Horlama ve uyku apnesi olanlar erkeklerde % 70 oranında cinsel bozukluk vardır. Bunlar sertleşme sorunu, erken boşalma, cinsel ilişki sırasında peniste ağrı ve cinsel isteğin yani libidunun azalmasıdır.

Erkeklerde cinsel bozukluktan sorumlu olan hormon testestorondur. Uyku sırasında vucudumuzda hormon salgısı artrar. Uyku apnesine bağlı olarak kalitesiz uykudan dolayı hormon salgılanması azalır. Testestoron da bu hormonlardan biridir. Bundan dolayı horlayan ve uyku apnesi olanlarda kanlarındaki testestoron hormonunun salgılanması azalacağı için bu da kişide cinsel bouzkluğa neden olur.

Horlamanın ve uyku apnesinin tedavisiyle testestoron hormonu normal seviyesine gelir ve cinsel bozukluklar ortadan kalkar.Kadınlar için de durum aynıdır. Horlama ve uyku apnesi kadınlarda libidonun azalmasına neden olarak cinsel bouzkluklara neden olur.Horlama İngiltere ve Amerika daki boşanmalarlardaki neden olarak üçüncü sıradadır.Sizin de horlama probleminiz varsa horlama tedavisi için hemen bizimle iletişime geçin.

Horlama sorunu yaşayan kişilerde boşanma oranının çok daha yüksek olduğunu biliyor musunuz? Sadece çiftler arasında bir soruna neden olmakla kalmayan horlama aynı zamanda çiftlerin cinsel yaşantısını da olumsuz yönde etkiliyor. Peki, horlamanın cinsel yaşama etkisi nasıl bir tablo şeklinde ortaya çıkıyor? Öncelikle uykusuzluk problemine dikkat çekmek lazım!

Partnerinin horlaması nedeniyle gece boyunca uykusuz kalan eşler, bu sorunun iş hayatlarına ve gündelik yaşamlarına da yansımasından yakınıyor. Bu nedenle eşler arasında tartışmalar yaşanıyor ve cinsel isteksizlik de bu duruma eşlik ediyor. Aynı zamanda gece boyunca uykusuz kalan eşler akşam saatlerinde erkenden uyumaya ihtiyaç duyuyor. Elbette cinsel yaşam bu durum nedeniyle de sekteye uğruyor.

Horlama ve Uyku Apnesi Cinsel Hayata Zarar Veriyor!

Bazı çiftler horlama sorunu nedeniyle ayrı odalarda uyumayı tercih ediyor. Bu durum her iki kişinin de libidosunun düşmesine sebebiyet veriyor ve sadece bu sorun nedeniyle dahi eşler ayrılma kararı alabiliyor. Ayrıca gece boyunca dinlenememe gibi son derece önemli olan bir sorundan da söz etmek gerekiyor. Bu durum iş hayatında başarısızlık, günlük hayatta sürekli gergin ve sinirli olma hali gibi sonuçlar doğuruyor. Aile içerisinde uzun süreli gerginlikler yaşanabiliyor.

Bu arada uyku apnesi ve horlama sorunları vücuda yeterince oksijen girmesini önler. Bu durum alınan gıdaların yakılmasını engelleyerek yağa dönüşmesine sebebiyet verir ve kişide obezite başlayabilir. Bu da cinsel yaşantıyı sıkıntıya sokan durumlar arasında yer alıyor. Cinsel isteksizlik ve aynı zaman erken boşalma sorunlarının da yaşandığı biliniyor. Oysa horlama tedavisi ve uyku apnesi tedavisi ile tüm bu sorunların ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor. Hatta tedavi süreci sayesinde çiftlerin büyük bölümünün boşanma kararından vazgeçtikleri de biliniyor.

Benzer İçerikler
Sürücü belgesi alımı ve yenilenmesi ile ilgili yönetmelikte yeni bir düzenleme yapıldı. Bu düzenleme obez sınıfına giren kişileri çok yakından ilgilen...
Bu yazımızda horlama ile saç dökülmesi arasındaki ilişkiyi inceleyeceğiz. Çözümünü bulamadığınız saç dökülmesi sorununuz belki de horlamaya bağlı olar...
Yorum Yap
BİLGİ ALMAK İSTİYORUM
Horlama Tedavisi Bilgi ve
Randevu Formu
Takip Et Abone Ol