HORLAMA PROTEZİ

Horlama Protezi ile Tedavi Süreci Nasıldır?

Kişiler, gün içerisinde gerekli enejiye sahip olabilmeleri için gece kaliteli ve ölçülü bir uyku almalıdır. Tüm bunlar için gerekli enerjiyi kazanmanın yolu ise canlılık verici, dinlendirici ve derin bir uykudan geçer. Uyku bozukluğu ve horlama birçok hastalığın nedeni olabilir.

Günümüzde horlama tedavisi için kullanılan en etkin materyal horlama protezleridir. Horlama protezi uykuda kullanılır. Dişler üzerine aynı boksör dişliği gibi takılarak alt çeneyi önde konumlandırır, dilin ve damağın sarkmasıyla tıkanmış olan nefes yolunu açarak horlama ve uyku apnesini engeller. Horlama protezi kullanan hastalarda başarı oranı %90-95’ tir.

Horlama protezi uyku sırasında alt çeneyi ileri bir pozisyonda konumlandırdığı için alt çenesi küçük ve geride olan hastalarda bile horlama ve uyku apnesini engeller. Protez sadece tedavi süresince kullanılır.

Sadece geceleri yatarken takılır, gün içerisinde kullanmanıza gerek yoktur. Horlama protezi kişiye özel uygunlukta yapıldığı için diğer diş protezleri ve dişsizlik durumunda kullanılabilir.

Horlama protezi ile ilgili merak ettiklerinizi sıkça sorulan sorular bölümümüzde inceleyebilirsiniz. Varsa sorularınızı bize yazabilir ya da arayarak bilgi alabilirsiniz.

Tedavi Süreci

Horlama protezleri geceleri uykuda kullanılan ve dişler üzerine oturan, kişiye özel horlama protezi alt çeneye ileri ve aşağı konum vererek sarkmış olan dokuları tekrar eski gerginliklerine kavuşturarak soluk yolunu açar ve horlama ve uyku apnesini engeller. Hastalık ne kadar erken evrede yakalanırsa tedavi süresi o kadar kısalmaktadır.

Horlamayı engellemenin en kolay, ekonomik ve etkin tedavi yöntemi horlama protezleri… Kişiye özel hazırlanan protezi, dişler üzerine oturtuluyor ve geceleri uykuda kullanılıyor.

Horlama Protezinin Avantajları

 • Kullanımı ve taşıması kolay ve konforludur.
 • Çoğu zaman ilk gecede horlama ve uyku apnesini keser. Ana etkiler ise 3-4 hafta içinde gözlenir.
 • Hiçbir cerrahi müdahale gerektirmez.
 • Diğer tedavi yöntemlerine göre ucuzdur.

Horlama Protezi Kullanan Hastalarımızın Yorumları


Horlama tedavisi için bize başvuran hastalarımızın yorumlarını sizlerle de paylaşmak istiyoruz. 13 yıllık tecrübesiyle doktorumuz Tuğrul Saygı ile tanışarak rahat uyumaya başlayan mutlu hastalarımız arasına katılmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

ABDURRAHMAN KOÇALİ / KOÇBAY YAPI İNŞAAT –MÜTEAHHİT
Horlama protezini kullanmadan önce ve sonrası diye ikiye ayırabiliriz.Hayatımın dönüm noktası olan bu protez sayesinde öncelikle iş hayatımda büyük rahatlık sağladı.sabah uyandığımda kendimi daha dinlenmiş daha dinamik hissediyorum. Bu durum haliyle iş yaşamımdaki başarıma yansıdı. Uyku apnesi ve horlamayla çektiğim çileli sürece adeta kalkan oldu. Tabi birde yanımızdaki insanlara geceleri yaşattığımız uykusuz gecelerde geride kaldı. Bu müthiş icadın baş mimarı olan Dr. Tuğrul Saygı ve ekibine teşekkürler.

ERTUĞRUL  AYCI / İŞLETMECİ

Dentgroup’a ilk etapta internet üzerinden ulaştım.Horlamam ilerleyerek uyku apnesi şekline dönüşmüştü. Artık gündüzleri ayakta uyuyor araç kullanırken  dalgın bir şekilde kullanıyordum. Kullanmaya başladığımda bu kadar işe yarayacağını düşünmemiştim. Artık yanımdan ayıramaz oldum.Tatile giderken yanıma aldığım ilk şey protezim oluyor.Kullandığımda asla ve asla horlamıyorum.Sabahları kalktığımda eskisi gibi yorgun uyanmıyorum.odaklanma ve dikkat problemlerim tamamen tamamen  yok oldu. Kullanmayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum hiç düşünmeden kullanabilirsiniz.

MUHAMMET KOTAN / 58 YAŞ

10 Yılı aşkın uyku apnesi rahatsızlığı yaşamaktayım. Takriben 2 yıl önce araştırmalarım sonucu Ankara’da özel bir hastanenin KBB mütehassısı Dr.klinik muayenesi sonucu uyku apnesi yaşadığımı bu rahatsızlığımın kalp krizini tetikleyeceğini söylendi  acil olarak radyo frekans uygulaması gerektiğini küçük dilime müdahale edeceğini belirtiler kliniğe yattım damar yolu açtılar ameliyat önlüğünü giydirdiler ameliyata aldılar bir anlık refleksle masadan kalktım bu işlemi yaptırmaktan vazgeçtiğimi belirttim sonraki  yaptığım araştırmalarda ve bu işlemi yapan hastaların hiç birisinin sonuç almadıklarını yapılan işlemden ötürü çenede kulakta ve farklı rahatsızlıklar yaşadığını bire bir görüşmelerimde  öğrendim isabetli bir karar verdiğimi söyleyebilirim ve şimdi araştırmalarım sonucu DENTGROUP’la tanıştım değerli hocamız Tuğrul Saygı bu konuda bilgisi ve donanımıyla beni horlama protezine ikna etti umarım daha güzel uykulara ve sorunumun kesin giderileceğine yürekten inanıyorum herkese sağlıklı yaşam diliyorum.

Daha Fazla Yorum için Tıklayınız

Comments (16)

 1. Cebrail
  Ara 25, 2018 at 11:01 pm

  Ağır apnem var cpap cihazı kullanıyorum bana olurmu fiyat ne kadar ve yeriniz nerede

 2. Cumali
  Ara 19, 2018 at 10:09 pm

  Mrh hocam ben tekirdagdan katılıyorum bendede ciddi derece uyku apnesi var video nuzu izledim çene protezi ni belli bir suremi kullanılıyor yoksa ömür boyumu ameliyat kesin çözüm değilmi bana biraz bilgi verebilirmisiniz maliyeti ne kadar olur

 3. TAHİR DOĞAN
  Eyl 05, 2018 at 12:07 pm

  BU PROTEZ UYKU APNESİ İÇİN FAYDALIMIDIR FİYATI NEDİR? BURDAN FİYAT BELİRTMİYORSANIZ MAİL İLE DÖNÜŞ SAĞLAYINIZ LÜTFEN

 4. Dr. Tuğrul SAYGI
  Haz 17, 2018 at 7:40 pm

  Horlama protezi gerek uyku apnenizi gerek ise horlamanızı çözer. Fiyat bilgisi için kliniğimizi aramanız gerekmektedir. 0216 363 34 34

 5. Dr. Tuğrul SAYGI
  Haz 17, 2018 at 7:39 pm

  Fiyat bilgisi için kliniğimiz aramanız gerekmektedir. 0 216 363 34 34

 6. Dr. Tuğrul SAYGI
  Haz 17, 2018 at 7:38 pm

  fiyat bilgisi için kliniğimizi aramanız gerekmektedir. 0216 363 34 34

 7. Caner
  Haz 15, 2018 at 1:33 am

  Horlama protezi fiyatları nedir

 8. Tincay
  Haz 12, 2018 at 2:02 pm

  Fiyatlar diyorum.guzel kardesim ne durumda

 9. ismail UMAYSIZ
  Haz 07, 2018 at 4:38 pm

  merhaba uyku apnesi teşhisi olan ve cpap maske kullanıcısıyım horlama protezi kullanabilirmiyim sorunumu çözermi ve fiyatı nedir teşekkürler

 10. enes
  Haz 03, 2018 at 6:37 pm

  Merhaba emekli sandığı karşılıyor mu eczanelerde bulabilirmiyiz

 11. Deniz
  May 09, 2018 at 9:45 pm

  Horlama protezi için fiyatınız nedir?

 12. melek
  Nis 19, 2018 at 4:28 pm

  merhaba uyku apnesi ve horlama protezinin fiyatı nedir

 13. zadik Dane
  Mar 23, 2018 at 12:26 am

  merhaba.özel saglık sigortası protez için geçerli olurmu.

  • kader
   Mar 23, 2018 at 10:52 am

   Merhabalar. Bazı özel sigorta şirketleri karşılıyor bazılar ise karşılamıyor. Sigorta şirketinizi arayarak öğrenebilirsiniz

 14. orhan yaşar
  Mar 20, 2018 at 12:16 pm

  merhaba,ağır uyku apne sendromu tanısı konuldu.horlama protezi maliyeti hakkında bilgi almak istiyorum.

  saygılarımla

  • kader
   Mar 20, 2018 at 3:35 pm

   Size en kısa sürede dönüş yapılacakır.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.