Horlama Tedavisinde
19 Yıllık Deneyim
Bizi Arayın
Bize Ulaşın

Partneriniz Horlamanızdan Şikayetçiyse Dikkat!

Partneriniz Horlamanızdan Şikayetçiyse Dikkat!

Partneriniz geceleri horladığınızı ve bu nedenle her günü uykusuz geçirmek zorunda kaldığını söyledi. Şaşkınsınız çünkü horladığınızı siz de bilmiyordunuz. Panik yok! Konuyu sakince ele almalı ve ilişkinize zarar verebilecek bir tutum içerisine girmekten kaçınmalısınız. Öncelikle bu konuyu ciddiye almamanızın ilişkinize zarar verebileceğinden söz etmekle başlayalım. Çünkü horlamanız partnerinizin geceleri uyuyamamasına ya da sıklıkla uyanmasına neden oluyor. Bu durumun ne kadar dayanılmaz ve can sıkıcı olduğunu bir düşünün.

Dolayısıyla konuyu ciddiye almazsanız, partnerinizin sorunlarıyla ilgilenmiyormuş gibi bir izlenim çizmiş olacaksınız. Bu nedenle her şeyden önce partnerinizin konuyla ilgili sıkıntılarını dikkatle dinleyin. Horlama tamamen fiziksel bir durumdur ve asla utanılacak bir sorun değildir. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Bu sorunu ortadan kaldırmak da sizin elinizde, konuya az sonra değineceğiniz.

Kişisel Algılamak Büyük Bir Hata!

Partnerinizin bu konuyu sizinle konuşmak istemesini kişisel algılamayın. Onun sizden değil, horlama sorunundan şikayet ettiğini unutmayın. Sizi seviyor, sadece horlama problemini sevmiyor ve bundan kurtulmanızı istiyor. Hayal kırıklığı yaşamanıza ya da bunu size yönelik bir saldırı gibi algılamanıza hiç gerek yok. Böyle algılamanız ilişkinize zarar verir. Uykusuz kalmak partnerinizin sağlığını tehlikeye atar.

Yapmanız gereken onu dinlemek ve sonrasında horlama sorunundan kurtulmak için ne gerekiyorsa yapacağınızı dile getirmek olmalı! Zira horlamaya uyku apnesi de eşlik edebiliyor ve sadece partnerinizin değil sizin sağlığınızı da olumsuz yönde etkiliyor. Oysa tedavi olabilir ve bu sorundan çok kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Horlama tedavi edilebilen bir durumdur ve sağlığınızı bu nedenle tehlikeye atmanız son derece yanlış!

Horlama Tedavi Edilebilen Bir Durumdur

Horlamayı tıpkı bir soğuk algınlığı gibi düşünün. Doğru tedavi ile iyileşebilirsiniz. Ancak partnerinizin sizinle bu konuyu konuşurken takındığınız tavır yanlış olursa, ilişkinize telafisi olmayan zararlar verebilirsiniz. Horlama tedavisi görürken partnerinizin desteğine ihtiyacınız olabilir. Ona bunu söylemekten çekinmeyin. Hatta şayet böyle bir durum yaşanıyorsa, horladığınız zaman sizi dürterek uyandırmasından hoşlanmadığınızı ve bunu bir daha yapmamasını da söyleyebilirsiniz. Unutmayın; doğru iletişim ile çözülemeyecek hiçbir sorun yok!

Gelelim tedavi kısmına: Öncelikle uyku testi yaptırmanızı öneriyoruz. Sonrasında kliniğimize gelerek horlama protezi yöntemiyle tedavinize başlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Cerrahi müdahale, Kulak-Burun-Boğaz Uzmanları tarafından yapılır. Cerrahi müdahaleler; daha çok Kulak Burun Uzmanları ve Baş Boyun cerrahları tarafınd...
Günümüzde, horlama ve uyku apnesinin obezite ile ilişkisi iki yönlü değerlendirilmektedir.Obezite, başlı başına uyku apnesine yol açabilecek bir etken...
Yorum Yap
BİLGİ ALMAK İSTİYORUM
Horlama Tedavisi Bilgi ve
Randevu Formu
Takip Et Abone Ol