Horlama Tedavisinde
19 Yıllık Deneyim
Bizi Arayın
Bize Ulaşın

Horlayan Bir Partnerle İletişim Nasıl Kurulmalı?

Horlayan Bir Partnerle İletişim Nasıl Kurulmalı?

Eşinizi ya da sevgilinizi elbette seviyorsunuz, ancak horlaması nedeniyle her günü uykusuz geçirmek oldukça zor! Partnerinizle bu konuyu konuşmanız ve horlama tedavisi görmesi için ikna etmeniz gerekiyor. Fakat bu konunun son derece hassas bir şekilde ele alınması gerektiğini ve partnerinizin horlama konusunda biraz da olsa utanç hissettiğini unutmayın. Horlayan bir partnerle iletişim kurarken uyku arkadaşınıza değil, horlamaya savaş açın. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Birkaç önerimiz var…

Sabah ya da Gece Konuşmayın!

Sabah saatlerinde horlama nedeniyle uykusuz olduğunuz için sinirli de olabilir ya da birden sinirlenebilirsiniz. Gece partnerinizin horlaması nedeniyle uyandığınız bir esnada konuşmanız da büyük hata! Sabah saatlerinde ya da gece konuşma yapmayın. En uygun zaman hem sizin hem de partnerinizin kendini rahat ve keyifli hissettiği zamandır. Ayrıca bu konuyu konuşurken partnerinizin sizi bilerek ve isteyerek uykusuz bırakmadığını aklınızdan bir an bile çıkarmayın.

İçinizdeki Kızgınları Dışarıya Çıkarmayın!

Eşinize ya da sevgilinize karşı içinizde sakladığınız başka kızgınlıklar olabilir. Horlamaya dair konuşurken bu kızgınlıkları da ortaya çıkarmayın. Bunu sağlamak ve içinizdeki farklı kızgınlıkları o anki konuşmaya ortaya çıkarmamak için mizahi bir dili seçebilirsiniz. Fakat burada ince bir nokta var, horladığı için onunla dalga geçin demiyoruz. Sadece konuşmada çıkabilecek olası kızgınlıkları önlemek için biraz şakacı olabilirsiniz.

İnkara Hazır Olun!

Horladığı söylenen kişiler ilk etapta bunu inkar ediyor. Horlamadığını sadece gün içerisinde biraz yorulduğunu ve bu yüzden geçici bir durum olduğunu iddia ediyor. Israr edilmesi durumunda da kendini kötü hissettiği ve biraz da utandığı için ayrı odada uyumayı teklif ediyor. Biraz da sinirlenebiliyor. Elbette sizin partneriniz de böyle davranacak demiyoruz ancak konuyu açtığınız anda beklediğiniz tepkiler gelmeyebilir, buna hazırlıklı olmalısınız.

Suçlamayın, Yol Gösterin!

Partnerinizi suçlar şekilde konuşmayın. Belki de horladığından kendisinin bile haberi yok ve size istediğiniz cevapları vermeyebilir. Şaşkınlık yaşayacağı ise aşikar. Bu nedenle suçlayıcı değil, yol gösterici olmalısınız. Sorunu ortaya koyduktan sonra horlamanın tedavi edilebilir bir durum olduğunu söyleyebilir ve tedavi görmesi için onu cesaretlendirebilirsiniz. Tedavi yollarından söz ederek bu süreçte ona destek olacağınızdan söz etmelisiniz.

Horlama Fiziksel Bir Durumdur

Horlama fiziksel bir sorundur ve bundan da söz etmenize fayda var. Horladığı söylenen herkes biraz utanç içerisine girebiliyor. Ancak horlamak utanılacak bir durum değil ve partnerinize de bu şekilde yaklaşmalısınız. Bildiğiniz gibi uyku apnesi ile horlama arasında çok yakın bir ilişki var. Konuşurken uyku apnesi olduğundan endişe ettiğinizi ve onun sağlığı ile ilgili bir konu olması dolayısıyla konuyu bu adar önemsediğinizi de belirtebilirsiniz. Böylece kendini kötü hissetmek yerine kıymetli hissetmesini sağlamış olursunuz. Zira uyku apnesi de mutlaka tedavi edilmesi gereken sorunlar skalasında bulunuyor.

Benzer İçerikler
Günümüzde, horlama ve uyku apnesinin obezite ile ilişkisi iki yönlü değerlendirilmektedir.Obezite, başlı başına uyku apnesine yol açabilecek bir etken...
Horlama nasıl tedavi ediliyor sorusunun yanıtını öğrenmenin vakti geldi.
Yorum Yap
BİLGİ ALMAK İSTİYORUM
Horlama Tedavisi Bilgi ve
Randevu Formu
Takip Et Abone Ol