Horlamanın Cinsel Hayat Üzerindeki Etkisi

Horlamanın Cinsel Hayat Üzerindeki Etkisi

Horlama ve uyku apnesi kalitesiz uykuya neden olur. Kalitesiz uyku bizleri daha bencil hale getirir ve kendi ihtiyaçlarımızı partnerimizinkin önüne geçer.

Horlama ve uyku apnesi olanlar erkeklerde % 70 oranında cinsel bozukluk vardır. Bunlar sertleşme sorunu, erken boşalma, cinsel ilişki sırasında peniste ağrı ve cinsel isteğin yani libidunun azalmasıdır.

Erkeklerde cinsel bozukluktan sorumlu olan hormon testestorondur. Uyku sırasında vucudumuzda hormon salgısı artrar. Uyku apnesine bağlı olarak kalitesiz uykudan dolayı hormon salgılanması azalır. Testestoron da bu hormonlardan biridir. Bundan dolayı horlayan ve uyku apnesi olanlarda kanlarındaki testestoron hormonunun salgılanması azalacağı için bu da kişide cinsel bouzkluğa neden olur. Horlamanın ve uyku apnesinin tedavisiyle testestoron hormonu normal seviyesine gelir ve cinsel bozukluklar ortadan kalkar.

Kadınlar için de durum aynıdır. Horlama ve uyku apnesi kadınlarda libidonun azalmasına neden olarak cinsel bouzkluklara neden olur.

Horlama İngiltere ve Amerika daki boşanmalarlardaki neden olarak üçüncü sıradadır.Sizin de horlama probleminiz varsa horlama tedavisi için hemen bizimle iletişime geçin.

Comments (2)

 1. İhsan Sillelioğlu
  Haz 08, 2018 at 5:01 pm

  Bende 3 yıldır horlama ve uyku apnesi var. Cibap kullanıyorum. Zor oluyor. Bahsettiğiniz protez hemen hazırlanıyormu? Balıkesir’de oturuyorum. Maliyeti ne kadar?

  • Dr. Tuğrul SAYGI
   Haz 17, 2018 at 7:37 pm

   Horlama protezi aynı gün içinde 2-3 saat içerisinde hazırlanmaktadır. Fiyat bilgisi için kliniğimizi aramanız gerekmektedir. 0216 363 3434

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.