HASTA GÖRÜŞLERİ

Prof. Dr. Hakan Fıçıcılar

Tıp doktoruyum ve uzun süreden beri uyku apnesi ve horlama sorunum vardı. Önerilen tedavilerden beklediğim yararı bulamamıştım. Şunu farketmiştim: Uyandığımda ağzım açık ve çenem geriye doğru kaymış oluyordu. Uyku sırasında alt çenemi yerinde ve hava yolunu açık tutacak bir aparat olsa bu iş çözülebilir diye düşünürdüm. Ve bir gün bu türlü bir protez olabilir umudu ile internette arama yaptım. Evet böyle bir protez “diş hekimleri” tarafından düşünülmüştü. Derhal Tuğrul Bey ile temasa geçtim. İstanbul dışından gelenler için aynı gün protezin teslim ediliyor olması işimi kolaylaştırdı. Protezin kullanımı ve alışması kolaydı. Etkisi ilk günden başlamıştı. Uyku kalitesindeki bozukluğun yaşam kalitesine nasıl yansıdığını bu hastalıktan muzdarip insanlara anlatmama gerek yok. Şimdi zinde olarak uyandığım günlerimin günlerimin sayısı giderek artmakta. Protez tedavisi ağrısız-kanamasız, maliyeti ucuz, etkin ve uygulaması kolay bir tedavi. Kendilerini tanımaktan büyük mutluluk duyduğum ve sürecin her aşamasında yakın ilgisini gördüğüm Dr. Tuğrul Saygı’ya teşekkürlerimi sunarım. Dileğim protez tedavisinin daha çok sayıda hastaya ulaşabilmesidir.

ÖZER AYDIN / – 36 YAŞINDA

  1. Ciddi derecede sabah kalkınca yorgunluk
  2. Boğaz ağrısı
  3. Bazı zamanlarda ses kısıklığı
  4. Gün içerisinde özellikle öğleden sonra olduğum yerde uyumam
  5. Evde-sinemada film izlerden uyumam
  6. Otobüs seyahati etmekten kaçınıyordum her yere aracımla gidiyordum etrafımdaki insanlar çok rahatsız oluyordu.
  7. Eşim ciddi sıkıntı çekiyordu bazen oğlum beni uyandırıyordu uyuyamadığı için
  8. Ziyarete gittiğim yerlerde ayrı bir odada yatmak istiyordum kimse uyuyamıyordu.

  Sonrası;
  Öncesinde uykum çok sıkıntılı oluyordu çok sık uyanıyordum ve sabahları boğaz ağrısı ve ter içinde uyanıyordum. Hiç uyumamış gibi çok yorgun kalkıyorum farklı yerlerde rahatsızlık duyuyordum.
  Protez sonrasında ise boğaz ağrılarım azaldı sabahları daha rahat uyanıyorum dinlenmiş bir şekilde uyanıyorum. Etrafımdan şikayet almıyorum gün içerinde uykum gelmiyor kendimi yorgun hissetmiyorum . teşekkür ederim her şey için …

Hayrettin Karabacak – Müşteri Hizmetleri Uzmanı

Uzun yıllardır bu hastalığı çekmekteyim. Geceleri yüksek sesle horlama ve bundan da kötüsü uykumda nefesim tıkanıyordu. Gün içerisinde sürekli yorgun ve uykulu oluyordum.Bana CPAP adında bir maske önerildi. Fakat bu cihaz çok rahatsız ediciydi ve uyumak mümkün değildi. İnternette araştırırken bu protezi buldum ve yaptırmaya karar verdim. Protezi yaptırdıktan sonra tıkanmalarım ve horlamam geçti. Hani derler ya “anlatılmaz yaşanması lazım”, protezden çok mutluyum.

Ferda Sevim – Muhasebe Müdürü

Teşekkürler, ben yıllardır horlama ve nefes durması sorunu yaşıyordum. Bazen geceleri uyandığımda eşimin beni korkuyla izlediğine tanık oluyordum. Çünkü nefesim kesilip belli bir süre sonra geliyormuş.

Mustafa Demirbağ

Uyku apnesi denilen gece zor nefes alıp verme hatta nefesimin tamamen kesilmesi problemi ile Tuğrul Bey’e müracaat ettim. Diğer doktorlar bana hep ameliyat olman lazım demişlerdi. Ama ağzıma takılan bu aparat vasıtası ile horlama dahil nefes tıkanma problemim ortadan kalktı. 6 aydır tedavideyim. Dr. Tuğrul Bey’e sonsuz teşekkürler.

Y. Akpınar – Elektrik Mühendisi

Sürekli horlamam vardı. Dr. Tuğrul Bey’e randevu aldım. Horlama protezi yaptırıp kullanmaya başladım.İlk hissettiğim, gündüz çok rahat nefes alıp vermemdi ve rahat uyanıyordum. En çok eşim sevindi. Yıllar sonra eşim hiç uyanmadan sabaha kadar uyuyabiliyor. Bu yüzden Tuğrul Bey’e teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

Ufuk U.

Yaklaşık 4 aydır kullanmaktayım, proteze ilk birkaç gün alışma evresi geçirdim. Fakat sonra tamamen alıştım ve ağzımda protez varken rahatlıkla uyuyabiliyorum ve gece uyanmıyorum. Horlamamın kesildiğini gözledik. Genel olarak sonuçtan memnunum.

Adem Yıldırım – Elektrik Teknisyeni

Çok şiddetli horlama şikayetim vardı. Geceleri 2 oda yandakiler dahil duymaktaydı. Bir yakınım bana Dr. Tuğrul Saygı’yı tavsiye etti. Kliniğine gelip tedavi olduktan sonra horlamam tamamen kesildi. Teşekkürler.

Kuddusi Karagöz – Eğitimci

Yıllardır horlama problemim vardı. Muayene ve tetkitler sonucu hava veren bir alet (CPAP) takmaya karar verdiler. Taşınması zor olduğu gibi tedavi de etmiyordu. Sadece geceleri biraz rahatlamamı sağlıyordu. Üstelik sesliydi ve sırt üstü yatmak zorunda kalıyordum. İnternette araştırırken bu cihazı gördüm. Gelip yetkililerle görüşünce hiç tereddüt etmeden taktırmaya karar verdim. İyi ki yaptırmışım. İlk günden itibaren hem horlamam kesildi hem de müthiş bir zindelik hissetmeye başladım Kullanması çok kolay ve asla rahatsız etmiyor. Güne diri başlıyorum. Gündüzleri uyuklama hali sona erdi. Gerçekten mükemmel bir uygulama. Sorunu olan herkese tavsiye ediyorum. Çok büyük yararlarını göreceksiniz.

Yaşar Kemal Özçelik – Mali Müşavir

Çok uzun zamandır hayatımı kabusa çeviren ve çevremde alay konusu olan horlama problemim vardı. Tedavi amaçlı çeşitli yöntemler denedim fakat hiçbirinde kalıcı bir çözüm alamadım. İşin gerçeği hiçbir tedavinin artık bana fayda sağlayacağını düşünmez hale gelmiştim. İnternette gezinirken “Horlamaya Son! Kesin Çözüm” diye ilan gördüm ve hemen siteyi gezmeye karar verdim. Horlama protezi ile sorunun kesin çözüleceğini söylüyorlardı. Pek inanmamıştım fakat bir umut denemeye karar vermiştim. Randevum esnasında bana anlatılanlar beni umutlandırdı ve denemeye karar verdim. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum şunu belirtmek isterim ki keşke çok daha önce bu ilanı görüp bu protezi yaptırsaydım. Şimdi eşim ve çevremde rahat bir hayat sürüyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

ÖZGÜR SARIALİOĞLU – SERBEST MESLEK

Eşimin yengesi olan Hatice Zazoğlu hanımefendinin önerisi ve olumlu yönde tavsiyesi üzerine babam Ömer Lütfi Sarıalioğlu’nun uyku apnesi problemiyle ilgili 1 yıldır cihazlarla tedavisi yaptırmaya uğraşırken Hatice Hanım’ın önerisi ile babamı hastanenize yönlendirdim ve memnun kaldı. Cihaza veya herhangi bir ilaca gerek kalmadığı ve memnun olması üzerine bende de aynı şikayetler mevcut iken bende sizi tercih edip önerilen,öncelikli olarak size geldim. Umarım bende memnun kalır ve tavsiye ederim şimdiden teşekkürler.

BÜNYAMİN YALDIRVAN – MOBİLYACI

40 Yaşından beri horluyor , şuan 51 yaşında . horlaması belli bir süre devam edip kesiliyor. Yanında uyuyamıyoruz. Sabah uyandığında yorgun hiç uyumamış gibi gün içinde sürekli uyukluyor. Oturduğu yerde , tv izlerken konuşmadığı sürece uyku halinde. Çok erken saatlerde uyumaya başlıyor. Baş ağrısı şikayeti var. Doktora gitti. 3yıl önce uyku apnesi tanısı konuldu. Genizden et alındı ve küçük dili küçültüldü ama hiçbir yarar görülmedi. Toplu seyahatlerde çevre rahatsız oluyor. En önemlisi kalbi uyku halinde 105 defa durp çalışıyor sağlığını çok etkiliyor. Aşırı stresli uykusuzluktan kaynaklandığını düşünüyoruz.

SAADETTİN MERMER – NAKLİYECİ

Horlama olayım 2000 li yıllarda beni ve eşimi rahatsız etmesi ile gündeme geldi . o yıllarda çapa uyku merkezinde test yaptırdım ve sonucunda makine çözüm dediler , araştırdım o zaman kullanımı kolay olmadığına karar verdim ve almaktan vazgeçtim. Belirli bir süre sonunda tansiyon olayım ortaya çıktı nedenini araştırdığımda horlama ve uyku apnesi olduğunu öğrendim. O günden sonra makinayı almaya karar verdim ama tansiyon hastası oldum ve o günden sonra tansiyon ilacı kullanıyorum . bu olay ailede ablamda ve küçük kardeşimde de var. Ablam tansiyon ilacı kullanıyor ve kardeşim benim gibi makine almak zorunda kaldı. Kardeşim televizyondan sizin tanıtım programını izlemiş ve bana haber verdi bende aynı gün aradım randevu aldım ve Tuğrul Bey ile tanıştım.

Hasta Görüşleri: Tanıl Bey

Hasta Görüşleri: Buğra Bey

Horlama Tedavisi Hasta Yorumları

GÖKHAN ÖZCAN

Sabah uyandığımda halsizlik , yorgunluk . Gün içinde uykulu zamanlar. Konsantrasyon bozukluğu . Çabuk sinirlenme gibi durumlar yaşıyordum.

Ertuğrul Aycı / işletmeci / 31 yaş

Dentgroup horlama protezini ilk önce internetten araştırarak buldum. Gelmeden ve kullanmadan önce faydalı olup olmayacağına dair çelişkilerim vardı. İlk kullanımdan itibaren horlamam %100 kesildi uykularımı daha verimli olmaya başladım.gerçekten çok faydalı bir ürün herkese tavsiye ederim.

Turgay Özcanlı / 49 yaş / makine mühendisi

Yaklaşık 3 sene önce horlama şikayeti nedeniyle Dentgroup’ta muayene oldum. Dr Tuğrul Bey tarafından önerilen horlama protezi kullandım. Kullanım sonucunda şikayetlerim sona erdi. Ayrıca geniz akıntısından doğan soğuk algınlığı hissinde de azalma oldu.sabahları kalktığımda oluşmuş olan boğaz tahrişleri azaldığından da sık sık gribal enfeksiyonlara yakalanmıyorum. Tuğrul Bey’e çok teşekkür ederim.

Cem özdemir / 51 yaş / managing director

Size horlama protezi kullanımım konusunda feedback vereceğime söz vermiştim,bu konuyla ilgili tecrübe ve düşüncelerimi aşağıda özetledim.
51 yaşınadayım yaklaşık 15 senedir uykumda horlamaktayım. Bu horlamanın şiddeti ve süreci yıllar geçtikçe arttı ve sosyal olarak ciddi sıkıntı yaratmaya başlamıştı. Bundan başka gece uyurken apne yaşama veya kaliteli solunum yapamama endişelerim de artmaya başladı. Yaşadığım sosyal sıkıntıyı açmak istiyorum ; uzun yıllardır eşimle aynı odada uyuyamıyoruz fakat beni asıl rahatsız eden konu , tatillerimizde eşimle birlikte aynı odada yatmak zorunda kaldığımızda eşimin uyuyamamasıydı. Bu durum tatili tatsız hale getiriyor. Keza arkadaşlarınızla da teknede vs gecelemeli programlar yapamıyorsunuz. Horlama protezini kullanmaya başladım öncellikle şunu söylemeliyim , alışmakta güçlük çekeceğime inanıyordum fakat ilk bir iki haftadan sonra uyurken protez var mı yok mu hissetmiyorsunuz , aksine daha konforlu bir uyku yaşıyorsunuz. Horlamaya gelince ; protez kullandığımda horlamam hem şiddet olarak hem de süre olarak ciddi oranda azaldı. Benim için önemli olan konu başta da bahsettiğim gibi tatilde eşimin rahatsız olmadan aynı odada uyuyabilmesiydi ki bunu başardık. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim, ben uzun yıllardır horlamam için bir çözüm aramaktaydım. Cerrahi müdahaleler dahil her alternatifi araştırdım ve maalesef hiçbirinden kesin sonuç alınamadığını gördüm . bence şu anda bu konuda en iyi çözümü horlama protezi sağlamaktadır. Aynı durumda olan arkadaşlarıma da tavsiye etmekteyim. Teşekkürler…