Hasta Görüşleri

Prof. Dr. Hakan Fıçıcılar

– –

Tıp doktoruyum ve uzun süreden beri uyku apnesi ve horlama sorunum vardı. Önerilen tedavilerden beklediğim yararı bulamamıştım. Şunu farketmiştim: Uyandığımda ağzım açık ve çenem geriye doğru kaymış oluyordu. Uyku sırasında alt çenemi yerinde ve hava yolunu açık tutacak bir aparat olsa bu iş çözülebilir diye düşünürdüm. Ve bir gün bu türlü bir protez olabilir umudu ile internette arama yaptım. Evet böyle bir protez “diş hekimleri” tarafından düşünülmüştü. Derhal Tuğrul Bey ile temasa geçtim. İstanbul dışından gelenler için aynı gün protezin teslim ediliyor olması işimi kolaylaştırdı. Protezin kullanımı ve alışması kolaydı. Etkisi ilk günden başlamıştı. Uyku kalitesindeki bozukluğun yaşam kalitesine nasıl yansıdığını bu hastalıktan muzdarip insanlara anlatmama gerek yok. Şimdi zinde olarak uyandığım günlerimin günlerimin sayısı giderek artmakta. Protez tedavisi ağrısız-kanamasız, maliyeti ucuz, etkin ve uygulaması kolay bir tedavi. Kendilerini tanımaktan büyük mutluluk duyduğum ve sürecin her aşamasında yakın ilgisini gördüğüm Dr. Tuğrul Saygı’ya teşekkürlerimi sunarım. Dileğim protez tedavisinin daha çok sayıda hastaya ulaşabilmesidir.

Hayrettin Karabacak

– Müşteri Hizmetleri Uzmanı

Uzun yıllardır bu hastalığı çekmekteyim. Geceleri yüksek sesle horlama ve bundan da kötüsü uykumda nefesim tıkanıyordu. Gün içerisinde sürekli yorgun ve uykulu oluyordum.Bana CPAP adında bir maske önerildi. Fakat bu cihaz çok rahatsız ediciydi ve uyumak mümkün değildi. İnternette araştırırken bu protezi buldum ve yaptırmaya karar verdim. Protezi yaptırdıktan sonra tıkanmalarım ve horlamam geçti. Hani derler ya “anlatılmaz yaşanması lazım”, protezden çok mutluyum.

Ferda Sevim

– Muhasebe Müdürü

Teşekkürler, ben yıllardır horlama ve nefes durması sorunu yaşıyordum. Bazen geceleri uyandığımda eşimin beni korkuyla izlediğine tanık oluyordum. Çünkü nefesim kesilip belli bir süre sonra geliyormuş.

Mustafa Demirbağ

– —

Uyku apnesi denilen gece zor nefes alıp verme hatta nefesimin tamamen kesilmesi problemi ile Tuğrul Bey’e müracaat ettim. Diğer doktorlar bana hep ameliyat olman lazım demişlerdi. Ama ağzıma takılan bu aparat vasıtası ile horlama dahil nefes tıkanma problemim ortadan kalktı. 6 aydır tedavideyim. Dr. Tuğrul Bey’e sonsuz teşekkürler.

Y. Akpınar

– Elektrik Mühendisi

Sürekli horlamam vardı. Dr. Tuğrul Bey’e randevu aldım. Protez yaptırıp kullanmaya başladım.İlk hissettiğim, gündüz çok rahat nefes alıp vermemdi ve rahat uyanıyordum. En çok eşim sevindi. Yıllar sonra eşim hiç uyanmadan sabaha kadar uyuyabiliyor. Bu yüzden Tuğrul Bey’e teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

Ufuk U.

– —

Yaklaşık 4 aydır kullanmaktayım, proteze ilk birkaç gün alışma evresi geçirdim. Fakat sonra tamamen alıştım ve ağzımda protez varken rahatlıkla uyuyabiliyorum ve gece uyanmıyorum. Horlamamın kesildiğini gözledik. Genel olarak sonuçtan memnunum.

Adem Yıldırım

– Elektrik Teknisyeni

Çok şiddetli horlama şikayetim vardı. Geceleri 2 oda yandakiler dahil duymaktaydı. Bir yakınım bana Dr. Tuğrul Saygı’yı tavsiye etti. Kliniğine gelip tedavi olduktan sonra horlamam tamamen kesildi. Teşekkürler.

Kuddusi Karagöz

– Eğitimci

Yıllardır horlama problemim vardı. Muayene ve tetkitler sonucu hava veren bir alet (CPAP) takmaya karar verdiler. Taşınması zor olduğu gibi tedavi de etmiyordu. Sadece geceleri biraz rahatlamamı sağlıyordu. Üstelik sesliydi ve sırt üstü yatmak zorunda kalıyordum. İnternette araştırırken bu cihazı gördüm. Gelip yetkililerle görüşünce hiç tereddüt etmeden taktırmaya karar verdim. İyi ki yaptırmışım. İlk günden itibaren hem horlamam kesildi hem de müthiş bir zindelik hissetmeye başladım Kullanması çok kolay ve asla rahatsız etmiyor. Güne diri başlıyorum. Gündüzleri uyuklama hali sona erdi. Gerçekten mükemmel bir uygulama. Sorunu olan herkese tavsiye ediyorum. Çok büyük yararlarını göreceksiniz.

Yaşar Kemal Özçelik

– Mali Müşavir

Çok uzun zamandır hayatımı kabusa çeviren ve çevremde alay konusu olan horlama problemim vardı. Tedavi amaçlı çeşitli yöntemler denedim fakat hiçbirinde kalıcı bir çözüm alamadım. İşin gerçeği hiçbir tedavinin artık bana fayda sağlayacağını düşünmez hale gelmiştim. İnternette gezinirken “Horlamaya Son! Kesin Çözüm” diye ilan gördüm ve hemen siteyi gezmeye karar verdim. Horlama protezi ile sorunun kesin çözüleceğini söylüyorlardı. Pek inanmamıştım fakat bir umut denemeye karar vermiştim. Randevum esnasında bana anlatılanlar beni umutlandırdı ve denemeye karar verdim. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum şunu belirtmek isterim ki keşke çok daha önce bu ilanı görüp bu protezi yaptırsaydım. Şimdi eşim ve çevremde rahat bir hayat sürüyorum ve herkese tavsiye ediyorum.